Barvy kolem nás

20. října 2016 v 5:55 |  Téma týdne
První, co mě napadlo bylo sídliště. Ani nevím proč, protože zrovna moc barevné není. Jsem ten typ člověka, co má rád přírodu, sluníčko...jen tak se projít a čerpat tu energii. Zároveň jsem ale panelákové dítě.
Myslím si, že to, o čem chci dnes psát zná každy obyvatel většího města a je to něco, co mi hodně vadí. Říkám tomu městská šeď. Celkově jsem začal brát města jako velice depresivní místa, plná stresu a nervozity. Když vynechám lidi, kteří ve městech žijí a zaměřím se čistě na budovy, tak mi přijde, že se za posledních 30 let (možná i více) nic nezměnilo. Jako kdyby se zastavil čas. Procházim mšstem a všude šedivé, staré paneláky, budící tak smutný dojem, že na ně mladí lidé ani nesprejují žádné nápisy. Na jednu stranu je to jen detail a hlavní je, že mají lidé kde bydlet a podobně, ale výhled z okna je taky důležitý.
Je rozdíl, jít po vesnici, kde se každý stará o svůj dům a pak přes město, kde je všechno všech a zároveň ničí. Proč nemůžou města mít stejnou úroveň jako vesnice? hned by nám tu bylo lépe...
tady se pořád řeší, že je EU si přeje o 30 cm kratší přechody pro chodce a podobně, utrácí se miliony...co miliony, miliardy za blbosti, ale na takové věci jako je rekonstrukce panelových domů není. A to není jediné, v každém sídlišti je i problém s parkováním a tak dále.
Musím ale uznat, že například u nás ve městě vzniká i mnoho parků a zelených zón, kde jsou dětská hřiště a podobně, takže se ta šeď trochu rozbíjí, ale pořád je to málo.
Snad bude jednou lépe :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama