Láska a vztahy

17. října 2016 v 5:55 |  O mně
Co je to vlastně vztah? a co je to ta láska?
Já ani nevím. Podle mě je to v dnešní době NIC. Ano správně..prázdná slova, která s oblibou využívají televize a reklamní agentury. Stejně jako například "miluji tě", dle mého názoru je to něco, co se neříká jen tak na potkání a ještě několikrát denně. Pro mě to v sobě má tolik pocitů, citů a emocí, že to prostě nejde říct jen tak někomu a zároveň to myslet nějak vážně.
Ale zpě na začátek, co je to ta láska? Láska je to, co zažívali naši dědové a naše babičky. Je to respekt, důvěra, víra a hlavně přátelství plné kompromisu a pochopení. Když to porovnám, co vidím dnes, ať už mezi mými vrstevníky nebo i vrstevníky mých rodičů, tak je to o něčem úplně jiném. V dnešní době je to spíš taková móda...skoro se neznáme, ale šíleně se milujeme...jsme spolu půl roku a chystáme svatbu...partnery vybíráme podle majetku, postavení, oblíbenosti a na to hlavní jako je třeba charakter zapomínáme. Všichni jsou pak ale velice překvapeni, když slyší, že každé druhé manželství končí rozvodem. Čemu se divíte, když se berete a ani se neznáte? O tom, kolik je dětí, které neznají tátu nebo co se k nim nehlásí ani mluvit nebudu.

Za to se s Vámi podělím o to, jak si to představuji já.
1. Pokud člověk hledá někoho s kým chce strávit větší část svého života, měl by začít tím, jaký ten druhý je. Měli by se pořádně poznat, aby byli schopni odhadnout jaký ten druhý je, co od něj můžeme čekat a podobně.
2. Za předpokladu, že "oběť" projde prvním krokem je na čase trochu přidat do tempa, začíná klasický vztah a trochu jiné poznávání. To asi není třeba nijak více popisovat. Důležité zde je, že tohle období může trvat i velice dlouho, dokonce i pár let.
3. Dalším velkým krokem je totiž společné bydlení, tam už by si měl být člověk jistý, že toho druhého během ponorky nezabije a že na něj výrazně nezmění názor, ikdyž spolu budou prakticky pořád. Osobně si ale myslím, že zde začíná druhé kolo poznávání. Začínáme si všímat maličkostí, zlozvyků a podobně. Navíc nás to nutí spolu více komunikovat a nadále se sbližovat.
4. Čtyčka je přirozeně a asi i trochu staromódně svatba. ALe řekl bych, že to k tomu všemu patří a není to nic proti ničemu. Za předpokladu, že se o rok déle nežádá o rozvod. To je pak jiná písnička.
5. Asi nejdůležitější životní rozhodnutí a největší zodpovědnost. Založení vlastní rodiny. Jestli vím něco jistě, tak to, že rodinu založím až ve chvíli, kdy si budu 100% jistý, že žena, kterou mám po svém boku je ta pravá a že jsem spolu s ní schopen dát svým dětem plnohodnotné dětství, zázemí a postarat se o ně tak, aby jim nic nechybělo. A je mi jedno, jestli to bude ve 25 nebo ve 40. Ta zodpovědnost je příliš velká na to, aby se to bralo na lehkou váhu.

Takže asi tak vypadá můj názor na lásku a vztahy. Pokud bych se měl ještě pozastavit, nad těmi vztahy, tak bych rád řekl, že základem vztahu je důvěra. Lidé by vždy měli táhnout za jeden provaz, mluvit k sobě upřímně a snažit se o pochopení druhého. Neměli by vzdávat všechno co dlouho budovali, kvůli chvilkové slabosti v poobě nevěry, lží a podobně. Fér jednání je základ jakéhokoliv vztahu.

Mějme se rádi tak, jako měli naši dědové rádi naše babičky a né tak, jak nám to ukazují v televizi.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nancy Nancy | Web | 17. října 2016 v 22:43 | Reagovat

pekne napisane, na 99% s tebou suhlasim :D to zvysne percento znamena, ze si nemyslim, ze v minulosti tie vztahy zase boli o tolko hodnotnejsie. ludia sa vzdy brali z rozmaru alebo pre ziskanie majetkov. fungujuci vztah bol vzdy rovnaka rarita.

a inak, ja som sa s priatelom stihla dat dokopy, vyspat sa s nim a nastahovat sa k nemu v priebehu tyzdna :D uz su to dva roky a vyzera to, ze ich bude omnoho viac.
niekedy aj iracionalne spravanie moze dopadnut dobre :D

2 hedd hedd | Web | 18. října 2016 v 21:39 | Reagovat

Občas může být ve vztahu sebevíc úcty a respektu, kompromisů. Ale pak ti dojde, že tě ten druhý vlastně nepřitahuje fyzicky a že nepotřebuješ, aby na tebe sahal den co den, protože se přes všechnu úctu a respekt dostaneš k přátelství. Je tohle ta láska?
Jsem toho všeho živým důkazem.

3 mladykritik mladykritik | Web | 19. října 2016 v 1:28 | Reagovat

[1]: jistě, výjimka potvrzuje pravidlo :D chtěl jsem tim spíš říct, že dnešní uspěchaná doba ničí spoustu vztahů už jen tím, že lidé moc tlačí na pilu :)

[2]: I to se stává. Na jednu stranu je to ta lepší verze...pořád se lépe napravuje tělo, než charakter. Myslím si, že je to často i o komunikaci a že z lásky se dá pro partnera hodně udělat (třeba začít cvičit a mít lepší postavu) a zároveň je to i ten méně bolestný důvod k rozchodu s šancí, že zůstane v kontaktu jako přátelé. To je velká výhoda v případě, že máte již děti.
Hlavně jsem tím chtěl říct, že je lepší, když se ti muž přestane líbit, protože má pupek, než aby tě začal bít nebo podobně. každopádně je to škoda, snad se to ještě zlepší, budu držet palce :)

4 Kety Kety | E-mail | Web | 19. října 2016 v 11:22 | Reagovat

Líbí se mi tvoje názory, čehož se zřejmě dalo i povšimnout, když zde píši už několikátý komentář. :o) Nicméně, i tady s tebou souhlasím. Lidé by spolu měli něco zažít, než se přijde na zakládání rodiny. Uvést své děti do nezajištěného a příliš nefungujícího svazku... je to nezodpovědné.
A jsem též toho názoru, že důvěra je jedním ze základních kamenů vztahu. A je to notně zlé, když o ni přijdeme...

5 mladykritik mladykritik | Web | 19. října 2016 v 22:28 | Reagovat

[4]: Jen komentuj, budu jedině rád :)
hlavně bych si do smrti neodpustil, kdybych měl děti a pak tu rodinu rozbil a rozvedl se. Ty děti mají právo na oba rodiče a pokud jim to právo vezmeme, tak jsme jako rodiče zklamali...

6 Kety Kety | E-mail | Web | 21. října 2016 v 12:36 | Reagovat

[5]: Musím napsat, že mě těší, když takový názor slyším od mužů. Ne, že bych jako většina žila v přesvědčení, že jsou všichni muži stejní, ale zcela výjimečně slýchávám od někoho, že nemá zájem svoji partnerku podvést či později zdevastovat společnou rodinu. Je to pěkné. A kéž by takový názor, jež v realitě i dodrží, měli všichni... :o)

7 mladykritik mladykritik | 28. října 2016 v 1:13 | Reagovat

[6]: je to jednoduché...nečiň druhým to, co nechceš aby oni činili tobě. Sám pocházím z rozvrácené rodiny, takže vím jaké to je. Ale pro mě to bylo spíš štěstí než smůla. viz nový článek :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama