Svět je jen naší představou

28. října 2016 v 1:51 |  Téma týdne
Velice zajímavé téma týdne a díky za něj.

Hned na začátku s tím, ale musím nesouhlasit. První, co mě napadlo bylo, že spíš se náš svět řídí představou ostatních. Snažíme se zapadnout do trendů dnešní doby. Začíná to stejným účesem a končí to názory ... V podstatě se řídíme představami dnešní společnosti a málo kdo je schopen a hlavně ochoten vystoupit z davu a stát se tou černou ovcí.

Trochu mě to nutí zamyslet se nad tím, kdo nás ovlivňuje nejvíce...jistě. na začátku jsou to rodiče, vybírají nám kroužky, pomáhájí s výběrem školy atd. Mlčky se pak očekává, že splníme veškeré jejich očekávání, ale myslím si, že je to přesně naopak. Čím více očekávání, tím větší průšvih na konci.
Když se dostaneme do fáze 2, kdy už rodiče nejsou ty ideální parťáci na hraní a blbnutí, přijdou kamarádi. Protože potěší, když máte něco, co se jim líbí, snažíme se je zaujmout, V dětství k tomu stačí hračka, v dospělosti pak auto, dům, partner...
Naprosto "nejhorší" je pak třetí skupina - opačné pohlaví, pro které uděláme cokoliv, jen abychom se zalíbili. Láska je láska.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Elishka Elishka | Web | 7. listopadu 2016 v 22:18 | Reagovat

zajímavý článek!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama